Ako sa k nám dostanete

Obec Svätý Anton sa nachádza 4 km od Banskej Štiavnice, zhruba pol hodiny autom od R1. Soví Dom je hneď vedľa kaštiela vo Sväton Antone.

Autom

Ak sa k nám chystáte autom, obec Svätý Anton je vzdialený len 4 km od Banskej Štiavnice. Soví Dom sa nachádza hneď vedľa kaštieľa Svätý Anton. Z hlavnej cesty od Banskej Štiavnice odbočíte vľavo smerom ku kaštielu a pokračujete hore cez značku zákaz vjazdu až na parkovisko vedľa Sovieho Domu. 

Parkovanie je zadarmo. Vzdialenosti a čas autom:

  • Bratislava: 180 km, 1 hod, 55 min
  • Žiar nad Hronom: 39 km, 37 min
  • Zvolen: 37 km, 37 min
  • Žarnovica: 26 km, 33 min (napojenie na R1)
  • Levice: 45 km, 47 min

Autobusom

Cez Svätý Anton prechádza autobusová linka číslo 602403 z Banskej Štiavnice do Hontianskych Nemcov. Aktuálne odchody a cestovný poriadok:

Pre aktuálne cestovné spojenia odporúčame pozrieť stránku Ubian.sk.

Vlakom

Vo Svätom Antone ani v Banskej Štiavnici nie je vlaková stanica. 

Na bicykli

V okolí Svätého Antona sa nachádza veľa cyklotrás. V regióne Banskej Štiavnice nájdete takmer 30 značených cyklotrás rôznej náročnosti. Pre turistické a cyklotrasy odporúčame aplikáciu Mapy.cz.

Taxi

Nakoľko Svätý Anton sa nachádza iba 4 km od Banskej Štiavnice, doprava z mesta a do mesta taxi službou je veľmi dostupná možnosť. V Banskej Štiavnici pôsobí niekoľko taxi služieb a jednosmerná tarifa zo Svätého Antona do Banskej Štiavnice vychádza na niekoľko eur.