Kúpanie

Banská Štiavnica ponúka veľa možností na kúpanie, či už v lete alebo v zime.

Mestská plaváreň

Na kúpanie nielen v zime, ale aj v lete môžete využiť mestskú plaváreň. Plaváreň býva celoročne a pravidelne otvorená od utorka do nedele. V pondelok býva sanitárny deň, preto je plaváreň pre verejnosť uzavretá. Nájdete tu 25 metrový plavecký bazén so 4 dráhami s hĺbkou 4 metre. Taktiež sa tu nachádza aj 6 metrový detský bazén a relaxačný bazén.

Adresa: Mládežnícka 763/9, 969 01 Banská Štiavnica

Otváracie hodiny: pondelok zatvorené

utorok – piatok : 13:00 – 20:30

sobota – nedeľa: 14:00 – 20:30

Kúpanie v tajchoch

Štiavnické tajchy sú ideálne na kúpanie v lete. Ostalo ich 24 a ponúkajú prírodné kúpanie, člnkovanie, rybačku a v zime korčuľovanie. Z tých najznámejších sú to napríklad – Veľký vodárenský tajch a Klinger, známe a turistami veľmi obľúbené Počúvadlianske jazero, Vindšachta a Richňava v Štiavnických Baniach a Kolpašský tajch v Banskom Studenci.

Vodný raj Vyhne

Aquapark, ktorý funguje celoročne, sa nachádza v krásnom prostredí Štiavnických vrchov, v obci Vyhne. Toto územie je známe svojimi termálnymi a liečivými prameňmi. Prameň prírodnej termálnej vody vo Vyhniach sa vyznačuje vysokým obsahom železa. Svojimi blahodarnými liečivými účinkami pôsobí na ženské choroby, zápaly nervov, svalové reumatizmy, kožné choroby, srdcové choroby, stavy po operáciách a duševnú vyčerpanosť.

Vonkajšia časť vodného parku je tvorená veľkým 50-metrovým bazénom, ktorý je rozdelený na potápačskú komoru a veľký oddychový relaxačný bazén s vodnými atrakciami. Pre deti je pripravený detský bazén v tvare lode, dojazdový bazén s toboganom. Vonkajší bazén je v prevádzke iba počas letnej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra. Mimo sezóny je k dispozícií vnútorný bazén s perličkami a jacuzzi, s celoročným výplavom do exteriéru. Teplota vody v plaveckých bazénoch je 28°C, v relaxačných od 30°C do 32°C.

Adresa: Vyhne 100, 966 02 Vyhne

Otváracie hodiny: pondelok – piatok: 13:00 – 21:00

sobota – nedeľa : 10:00 – 21:00