Romantický víkend

Hľadáte ideálne miesto, kde môžete s vašou polovičkou stráviť nezabudnuteľný víkend plný romantiky? Predstavte si úzke uličky Banskej Štiavnice, mesto plné histórie a romantickej atmosféry, svetlo sviečok, fľaša vína a len vás dvoch.

Romantická Banská Štiavnica

Každé jedno mesto alebo dedina má svoju vlastnú špecifickú atmosféru, legendy, príbehy alebo romantické kúty. No a keď hovoríme o Banskej Štiavnici, tak máte zaručené, že o romantiku nebude núdze. Jedná sa totiž o jedinečné miesto na svete, ktoré svojou históriou a romantickou atmosférou láka ľudí z celého sveta.

Môžete sa túlať po strmých uličkách, objavovať, na aké miesta sa dostanete dlhými schodmi, ktorých je v meste ukrytých viacero, v lete obdivovať kvitnúce ruže na ulici Dolná Ružová či si vychutnať výhľad na mesto z ulice Horná Resla. Vyberte sa objavovať čaro historického centra mesta, ktoré toho ponúka o mnoho viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať :)


Ako povedal Andrej Sládkovič: Sú len dve fajty ľudí - tí, ktorí v Štiavnici doposiaľ ešte neboli a takí, ktorí sa do nej zaľúbili.”


Kaviareň Divná pani

Pri prechádzke mestom určite narazíte na Divnú pani – tú kaviarenskú. Skutočne jedinečná a zaujímavá kaviareň s osobitým štýlom sa vám bude podivne páčiť. Milovníci kávy, čokolády a koláčikov budú vo svojom živle. Jedálny lístok ponúka skutočné veľký výber sladkostí aj slaností. Odporúčame sem prísť na výdatné a chutné raňajky.

Otváracie hodiny: pondelok – štvrtok : 7:15 – 22:00

piatok 7:15 – 24:00

sobota 8:30 – 24: 00

nedeľa 9:00 – 22:00

Adresa: Andreja Kmeťa 120/8, 969 01 Banská Štiavnica

Pre viac informácií: divnapani.sk/kaviaren-22.html


Kalvária

Ak vás nebaví iba celé dni sedieť, vybehnite s partnerom za nádherným výhľadom na Banskú Štiavnicu a jej okolie. Výstup do kopca po kľukatých cestičkách rozhodne stojí za to. Komplex 23 samostatných sakrálnych stavieb je považovaný za jednu z najkrajších barokových kalvárií v Európe.

Otváracie hodiny: Kalvária je sprístupnená počas celého roka cez víkendy, v letnej sezóne sú kostolíky a kaplnky otvorené denne. Infocentrum je otvorené celoročne, otváracie hodiny sú predĺžené počas letnej sezóny. Ako je dnes otvorené zistíte tu: www.banskastiavnica.travel/co-vidiet/miesta-a-pamiatky/kalvaria/


Ochutnávka vín spod sopky

Zažite spolu romantickú degustáciu výnimočných regionálnych vín v nádhernom prostredí. Vína sú unikátne tým, že rastú na sopečnej pôde.

Otváracie hodiny: otvorené celoročne každú sobotu od 19:00

Doba trvania: 2 hodiny

Pre viac informácií: www.zahoramizadolami.sk/podujatia-zazitky/ochutnavka-vin-banska-stiavnica/